SCT w Warszawie – finalna decyzja zapadnie w czwartek. Dołącz

POTRZEBNE WSPARCIE DLA STREFY CZYSTEGO TRANSPORTU W WARSZAWIE

Zapraszamy wszystkich Warszawiaków i Warszawianki (i nie tylko) 7 grudnia o godzinie 9:00 na sesję Rady Miasta. Radni zdecydują co stanie się z zaproponowanym przez prezydenta Trzaskowskiego projektem SCT.  Ważne: jak pokazują doświadczenia z innych miast – strefa przyniesie oczekiwane efekty jeśli będzie wystarczająco duża, ambitna i wprowadzana możliwie jak najszybciej, ale w akceptowalny społecznie sposób. 

Pokażmy swoje wsparcie dla rozwiązania, które ma realne szanse poprawić jakość naszego powietrza. Strefy w innych miastach pozwalają na obniżenie emisji rakotwórczego dwutlenku azotu średnio o ponad 20% (w Londynie o blisko 50%). Niech radni KO wiedzą, że mieszkańcy i mieszkanki Warszawy, chcą progresywnych polityk transportowych i miasta w którym nie trzeba chować się w domu z powodu trującego powietrza. 

Sesja odbędzie w Pałacu Kultury i Nauki na 4 piętrze o godzinie 10 w sali Warszawskiej (wejście główne od ulicy Marszałkowskiej – tak jak wejście do wind jadących na taras widokowy). Od 9:00 będziemy już na miejscu.

Sprawdź jak rozwiewamy mity wokół SCT.
Chcesz wiedzieć więcej o SCT i źródłach zanieczyszczenia powietrza w stolicy? Odwiedź tę stronę.