Banner_PL

DOŁĄCZ DO KAMPANII "ULICE DLA DZIECI"

Streets for Kids to europejska kampania społeczna, której celem zmiana otoczenia szkół, tak aby codzienna droga do nich była bezpieczna i zdrowa! W miastach na całym świecie powstają tzw. szkolne ulice – rozwiązania ograniczające ruch samochodowy wokół placówek i zachęcające dzieci i rodziców do wybrania wybierania roweru, spaceru czy środków komunikacji publicznej.

Zapraszamy społeczności szkolne (i przedszkolne) do zorganizowania z nami Dnia Akcji – podczas, którego będziemy apelować o utworzenie szkolnych ulic przed placówkami w Polsce. Pomagamy organizacyjnie i merytorycznie. Dołącz do wiosennej edycji kampanii 24 maja 2024.

Zapraszamy na cykl webinarów nt. szkolnych ulic, na których żeby dowiesz się jak zorganizować akcję uliczną przed placówką Twojego dziecka.: 

25 kwietnia godz. 18:00 – Promocja i zapraszanie społeczności

9 maja godz. 18:00 – Materiały dla mediów i lokalnych władz

23 maja godz. 18:00 – Gotowi do startu?

DRUK I MATERIAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE

Czujesz się zainspirowany? Zawsze możesz zorganizować akcję Streets For Kids! Skorzystaj z tych materiałów, aby promować swoje działania przed i w wielkim dniu.

Plakat

Baner

Naklejka

CZYM SĄ SZKOLNE ULICE?

Szkolne ulice to łatwo dostępne i wolne od samochodów drogi wokół placówek. Zwiększają bezpieczeństwo dzieci w samodzielnym podróżowaniu, zachęcają do podróży pieszo, rowerem czy hulajnogą. Przez ograniczenie ruchu samochodów wokół placówek, poprawia się także jakość powietrza, którym oddychają dzieci. Przeczytaj więcej o tym dlaczego warto tworzyć szkolne ulice.

JAK ZORGANIZOWAĆ AKCJĘ?