Ulice naszych miast powinny być bezpieczne i dostępne dla wszystkich. Dzieci powinny móc chodzić, jeździć na rowerze i jeździć na hulajnodze do szkoły bez konieczności wdychania toksycznego zanieczyszczenia powietrza lub poruszania się po zatłoczonych, niebezpiecznych drogach. Streets For Kids to nasza kampania mająca na celu pomnożenie liczby szkolnych ulic w całej Europie.

Na tej stronie można znaleźć poprzedni katalog naszych wydarzeń, których celem jest uczczenie wolności i radości z odzyskiwania przestrzeni ulicznej dla naszych młodych ludzi.

Ulice dla dzieci - PAŹDZIERNIK 2023

Photography credit: Katarzyna Kalinowska

Dołącz do jesiennego tygodnia akcji od 23-27 października.
Mamy dla Was konkurs z nagrodami i kilka innych pomysłów jak zaapelować o szkolne ulice w Polsce.

Streets for kids Nov 2021 Italia
Pożegnaj zimę i przywitaj wiosnę! Wraz z Kidical Mass i innymi organizacjami mobilizujemy rodziców, nauczycieli i dzieci w różnych miastach w okresie od 21 kwietnia do 12 maja 2023 r., aby wezwali do otwarcia większej liczby ulic szkolnych.
W piątek 21 października zebraliśmy się razem, by zaapelować o więcej ulic szkolnych. Zobacz, co wymyśliliśmy i wykorzystaj nasze materiały do ​​stworzenia własnej akcji.
Od 6 do 15 maja 2022 r. rodzice i dzieci z całej Europy świętowali zwiększenie bezpieczeństwa na naszych ulicach w ramach naszej kampanii Streets For Kids.