baner_edycja jesienna_PL

„Ulice dla Dzieci” to inicjatywa, której celem jest zwrócenie uwagi decydentów, rodziców, nauczycieli na to, że droga do szkoły powinna być bezpieczna, wolna od spalin i zachęcająca młodych ludzi do samodzielnego przemieszczania się. Dlatego miasta na całym świecie tworzą tzw. szkole ulice – rozwiązania ograniczające ruch samochodowy wokół placówek edukacyjnych i zachęcające dzieci i rodziców do podróży pieszej, rowerowej czy za pomocą hulajnóg.  Jesienna edycja #StreetsForKids,  odbędzie się  23-27 października 2023 roku Polsce, Hiszpanii i we Włoszech. 

Dzieci w Polsce zasługują na bezpieczną i wolną od spalin przestrzeń wokół placówek, w których spędzają większość dnia. Dlatego opracowujemy projekt regulacji prawnych, które ułatwią wdrażanie szkolnych ulic w Polsce #PrawoDoSzkolnychUlic. Jesienna akcja Streets For Kids to świetna okazja aby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszej inicjatywie.

JAK MOŻNA SIĘ ZAANGAŻOWAĆ?

MAPA WYDARZEŃ JESIEŃ 2023

Zorganizuj wydarzenie w tygodniu akcji 23-27 października

  Zachęcamy do zorganizowania akcji ulicznej przed szkołą lub debaty z przedstawicielami miasta. Bez obaw - podpowiadamy jak. Społecznościom, które zgłoszą chęć zorganizowania akcji #StreetsForKids, zapewniamy merytoryczne i organizacyjne wsparcie, promocję ogólnokrajową i wsparcie medialne.

JAK ZORGANIZOWAĆ AKCJĘ?

MATERIAŁY

Przygotowaliśmy materiały, które możesz wykorzystać podczas akcji

Check-lista

Naklejka

Plakat

Baner

GALERIA