RANKING MIAST: 2023

STAN WSPÓŁDZIELONEJ I ZEROEMISYJNEJ MOBILNOŚCI W MIASTACH EUROPEJSKICH

Nie jest tajemnicą, że w wyścigu do czystszych rozwiązań transportowych, musimy wyeliminować zanieczyszczające samochody. Aby to osiągnąć, miasta muszą zapewnić mieszkańcom czyste i dostępne opcje transportu, takie jak współdzielone rowery i hulajnogi, zeroemisyjne autobusy, współdzielone samochody elektryczne oraz infrastrukturę do ładowania.

W roku 2023 przetestowaliśmy 42 europejskie miasta, aby sprawdzić, które z nich prowadzą w dziedzinie współdzielonej i elektrycznej mobilności. Przewiń w dół, aby znaleźć swoje miasto i skorzystaj z przycisków "Tweetuj do prezydenta miasta", aby zaapelować o więcej działań!

PROGNOZOWANE ZMIANY

Dla następujących miast (zaznaczonych w tabeli gwiazdką *), ogłoszono/potwierdzono istotne zmiany, ale nie zostały one jeszcze w pełni wprowadzone. Przewidywane zaktualizowane wyniki są następujące

Paryż: ▼ 60.8% – Zakaz współdzielonych e-hulajnów planowany na wrzesień 2023

Madryd: ▲ 35.3% – Nowy BiciMad system rowerów elektrycznych wprowadzi 7,5000 rowerów

Bruksela: ▼ 39.5% – Wprowadzi limit 8 000 hulajnóg elektrycznych w 2024 roku

Barcelona: ▲ 21.8% -Planuje dodanie do 2 500 rowerów elektrycznych w 2023 roku.

Trójmiasto: ▲ 38.5% – 3,000 rowerów elektrycznych i 1,000 rowerów wprowadzonych w 2023

Manchester: ▲ 14.5%  Przewidywane dostarczenie autobusów elektrycznych w 2023 roku po przywróceniu lokalnej kontroli nad autobusami, która rozpocznie się we wrześniu 2023 roku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z RANKINGIEM

Szukasz pełnych wyników, analizy i metodyki badawczej? Pobierz teraz naszą pełny raport o stanie współdzielonej i zeroemisyjnej mobilności oraz raport techniczny!

POMÓŻ NAM ROZPOWSZECHNIĆ TĘ WIEDZĘ

Pobierz poniższe materiały i udostępnij je na mediach społecznościowych używając hasztagu #CityRanking – nie zapomnij oznaczyć liderów swojego miasta!

 

TA Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Fundacji ALLIANZ

Allianz Foundation