DROGA DO SZKOŁY PEŁNA WYZWAŃ

Podczas jesiennej akcji Streets For Kids 2023 – poprosiliśmy rodziców aby pokazali z jakimi wyzwaniami wiąże się codzienna droga do szkoły i przedszkola ich dzieci. JEST ŹLE. W wielu miejscach dzieci narażane są  na szkodliwe dla ich zdrowia spaliny i hałas a także kolizje z pojazdami. Samochody notorycznie zastawiają chodnik, podjeżdżają pod bramę szkoły, zmniejszając bezpieczeństwo dzieci. Zobaczcie sami.

WYZWANIA W DRODZE DO SZKOŁY

Zapytaliśmy rodziców jak wyglądają ich nawyki transportowe w drodze do szkoły i z jakimi wyzwaniami mierzą się ich dzieci. 

SAMOCHODY ZAWŁASZCZAJĄ PRZESTRZEŃ

"Dominacja samochodów wokół szkoły i usprawnienia dla samochodów powodują że brakuje miejsca dla dzieci. Córka często skarży się na pojazdy rodziców podjeżdżające pod szkole i kierowców parkujących na chodnikach, zawracających pod szkołą".

Brak infrastruktury

"Chodniki, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo to najważniejszy element infrastruktury, którego brakuje".

NAWYKI rodziców

"Podróż rowerem/hulajnoga do szkoły jest najszybsza, najbardziej efektywna forma transportu w zakorkowanej okolicy w której mieszkamy. Jednak dalej większość rodziców woli odwozić dzieci autem, tracić czas, zanieczyszczając okolice, działając tak naprawdę na niekorzyść swoich dzieci. Niesamowite".

SZKOLNE ULICE W MEDIACH

Dzieci domagają się bezpiecznej ulicy przed szkołą we Wrocławiu

Obejrzyj relację z naszej kampanii w Faktach TVP3 Wrocław

Dzieci ze szkoły na ulicy Sokratesa domagają się ścieżki rowerowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 205 wyszli na ulicę Spartańską, by zwrócić uwagę na problem związany z bezpieczeństwem wokół szkół.

Dzieci oddychają spalinami z aut. Można temu zaradzić

Nowa kampania edukacyjna “Czym oddycha twoja ulica?” wspierana przez działające w tym obszarze organizacje przypomina, że stan powietrza w miastach pogarsza się wraz z powrotami z wakacji.

Partnerka kampanii

Rodzic w mieście

Fundacja Rodzic w mieście