26 marca 2024

Zorganizowaliśmy debatę z kandydatkami do rady miasta Warszawy

Debata przedwyborcza zorganizowana przez Clean Cities Campaign, Rodziców dla Klimatu i Profeinę, Warszawa 26.03.2024, fot. K.Kalinowska

Miasto dla pieszych czy samochodów? Zapytaliśmy o wizję

Zieleń Transport Powietrze – debata kandydatek do Rady Miasta Warszawy zorganizowana we współpracy z Rodzicami dla Klimatu.

Wybory samorządowe to moment, gdy polityka nabiera sąsiedzkiego wymiaru, a ważniejsza od budowy CPK staje się budowa dróg rowerowych. W kwietniowym głosowaniu chodzi o jakość życia w naszej bliskiej okolicy – czy będzie stawała się przyjazną przestrzenią, w której chce się mieszkać, wychowywać dzieci i spędzać wolny czas. O własną wizję czystej, zdrowej i zielonej Warszawy, a także o rozwiązania, które do niej doprowadzą, zapytaliśmy Renatę Niewitecką, radną Warszawy z klubu KO, Martę Marczak kandydującą do Rady ze Stowarzyszenia Miasto jest Nasze, Maryjkę Środoń, wice-burmistrz Ochoty z komitetu Trzeciej Drogi i Barbarę Barnadyn z Bezpartyjnych Samorządowców. Nasze wrażenia już wkrotce!

Jeśli ktoś uważa, że oddanie chodników pieszym jest radykalnym żądaniem, to ujawnia brak myślenia o przyszłości Warszawy. Do zarządzania stolicą potrzebujemy ludzi z wizją.

other news