15 marca, 2023

21.03.2023 #TAKdlaSCT w Warszawie

Clean Cities wraz z Fundacją Rodzic w Mieście i Rodzicami dla Klimatu popierają wprowadzenie Strefy Czystego Transportu. W całej Warszawie.

21 marca 2023 o godzinie 10 pod Ratuszem pokażemy Prezydentowi Trzaskowskiemu naszą wizję warszawskiej Strefy Czystego Transportu, strefy ambitnej wprowadzającej realne zmiany w stanie jakości powietrza w stolicy.
Będziemy apelować o objęcie strefą czystego transportu całej Warszawy, a także o wzmożenie działań dających więcej przestrzeni pieszym i rowerzystom i o dalszy rozwój transportu publicznego.
Pokażemy, że CHCEMY CZYSTEGO POWIETRZA DLA NASZYCH DZIECI!

Istnieje wystarczająco dużo dowodów na to, że smog transportowy, zwłaszcza ze starych diesli ma natychmiastowe negatywne skutki zdrowotne dla dzieci. Wprowadzenie ambitnej SCT to gwarancja lepszej przyszłości dla naszych dzieci.
Dlatego Kampania na rzecz Czystych Miast (Clean Cities Campaign) wraz z Fundacją Rodzic w Mieście i Rodzicami dla Klimatu zapraszają wszystkie osoby i organizacje podzielające naszą troskę o wspólne zaapelowanie o ambitną strefę czystego transportu i wzmożenie działań w kierunku czystego transportu miejskiego.
Dołącz do nas!