RANKING MIAST: 2023

Stan współdzielonej i zeroemisyjnej mobilności w Europie

Czystszy transport to przyszłość, a kluczowym krokiem w tym kierunku jest ograniczenie liczby zanieczyszczających samochodów. Aby to osiągnąć, miasta muszą oferować mieszkańcom wygodne i ekologiczne alternatywy: współdzielone rowery i hulajnogi, zeroemisyjne autobusy, elektryczne auta na minuty oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę ładowania.

W 2023 roku przeanalizowaliśmy 42 europejskie miasta, by sprawdzić, które z nich są liderami we współdzielonej i elektrycznej mobilności. Sprawdź wyniki, znajdź swoje miasto i skorzystaj z opcji „Tweetuj do prezydenta miasta”, aby zaapelować o większe działania!

PROGNOZOWANE ZMIANY

Dla następujących miast (zaznaczonych w tabeli gwiazdką *), ogłoszono/potwierdzono istotne zmiany, ale nie zostały one jeszcze w pełni wprowadzone. Przewidywane zaktualizowane wyniki są następujące

Paryż: ▼ 60.8% – Zakaz współdzielonych e-hulajnów planowany na wrzesień 2023

Madryd: ▲ 35.3% – Nowy BiciMad system rowerów elektrycznych wprowadzi 7,5000 rowerów

Bruksela: ▼ 39.5% – Wprowadzi limit 8 000 hulajnóg elektrycznych w 2024 roku

Barcelona: ▲ 21.8% -Planuje dodanie do 2 500 rowerów elektrycznych w 2023 roku.

Trójmiasto: ▲ 38.5% – 3,000 rowerów elektrycznych i 1,000 rowerów wprowadzonych w 2023

Manchester: ▲ 14.5%  Przewidywane dostarczenie autobusów elektrycznych w 2023 roku po przywróceniu lokalnej kontroli nad autobusami, która rozpocznie się we wrześniu 2023 roku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z RANKINGIEM

Szukasz pełnych wyników, analizy i metodyki badawczej? Pobierz teraz naszą pełny raport o stanie współdzielonej i zeroemisyjnej mobilności oraz raport techniczny!

POMÓŻ NAM ROZPOWSZECHNIĆ TĘ WIEDZĘ

Pobierz poniższe materiały i udostępnij je na mediach społecznościowych używając hasztagu #CityRanking – nie zapomnij oznaczyć liderów swojego miasta!

 

TA Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Fundacji ALLIANZ

Allianz Foundation